Autoryzowany Dystrybutor
zadzwoń 570 905 007

Węgiel

Wysokoenergetyczny długopłomienny węgiel kamienny marki D, który charakteryzuje się następującymi parametrami fizyko-chemicznymi i organoleptycznymi:

Kostka 80-200 mm

Kostka to rodzaj węgla kamiennego o niskiej zawartość siarki. Podstawowe cechy tego opału to bardzo długi czas utrzymywania żaru oraz wysoki płomień i temperatura podczas spalania. Ponadto z uwagi na małą ilość siarki ten rodzaj węgla generuje mniejsze zanieczyszczenia w komorach spalania.

Orzech 40-80 mm

Orzech to kolejna odmiana węgla kamiennego, która wyróżnia się wielkością. Jest to jedna z największych spośród trzech rodzajów tego opału. Węgiel orzech charakteryzuje się jasnym i wysokim płomieniem podczas procesu spalania. Podobnie jak ekogroszek jest on bardzo ekologiczny, ponieważ prawie nie zawiera siarki. Całkowicie indywidualną cechą tego rodzaju węgla jest mała ilość popiołu, która pozostaje po spalaniu.

Groszek 25-50 mm

Groszek jest indywidualnym rodzajem węgla kamiennego, który znamy od dziesiątków lat. Podstawowa różnica to jedynie jego wielkość i ciężar. Tradycyjny węgiel kamienny to bryły, o nieregularnych kształtach. Są zwykle takiej wielkości, że mieszczą się w naszej dłoni. Groszek natomiast jak sama nazwa wskazuje jest nieco mniejszy od zwykłego węgla kamiennego. Wyróżnia się dużą kalorycznością i wydajnością opału.

Ekogroszek 8-25 mm

Ekogroszek charakteryzuje się wysoką jakością spalania i dużo większą wydajnością niż alternatywne paliwa. Co najważiejsze jest on również przyjazny dla środowiska, a to cecha niezwykle ważna w obecnych czasach ponieważ Polska jest krajem o wysokim zagrożeniu tego typu zanieczyszczeniami. Ekogroszek produkuje się z wysokokalorycznego węgla, zawierającego małe ilości siarki i wody. Dzięki temu jest to opał bardzo wydajny i kaloryczny.

Miał 0-8 mm

Miał węglowy to bardzo drobna postać węgla kamiennego. Stosowany głównie do palenia w piecach na potrzeby kotłowni większych instytucji np. szkoły, osiedla mieszkaniowe. Choć ceny węgla ciągle wzrastają, to w porównaniu z innym opałem palenie miałem w warunkach domowych lub w kotłowniach jest w dalszym ciagu bardziej ekologiczne i opłacalne.
Węgiel orzech, groszek, ekogroszek i miał oferujemy również w workach po 25 kg, na palecie po 40 worków tj 1000kg. Palety są zabezpieczone przed deszczem, czy śniegiem foliowymi kapturami i solidnie owinięte folią stretch. W ofercie posiadamy trzy rodzaje ekogroszku o różnych kalorycznościach.
Kontakt z nami
BIALPAK Spółka Jawna
21-500 Biała Podlaska, ul. Leszczynowa 1 H
tel. 83 342 23 80

Oddział: 08-110 Siedlce, ul. Karowa 18
tel. 25 632 10 10, 25 632 02 92

Telefon: 570 905 007
Fax: (83) 344-12-04

BIALPAK promuje ekologię! 100% ekologii
Zamówienia i kontakt: holubiec@bialpak.pl